Nauczyciele Akademii

Małgorzata Dubaj   고샤
Cześć, jestem Gosia! 

Oprócz pasji do języka, kuchni i kultury koreańskiej, moją największym hobby jest taniec - trenuję i uczę hip-hopu oraz jazz funku. 
Wbrew pozorom to właśnie przez taniec zainteresowałam się Koreą i wszystkim co z nią związane! 
Z językiem koreańskim jestem związana już prawie 10 lat - zaczynając od kursów językowych, przez studia i wyjazdy do Korei, po pracę na codzień w firmie koreańskiej oraz tłumaczenie zespołów na koncertach (np. 24K, IN2IT, DAY6) 😊

Dla części z Was może wydać się to dziwne, ale w nauce języka najbardziej lubię… gramatykę! Dlatego na lekcjach ze mną na pewno nie będziecie mieć problemu, żeby ją łatwo i przyjaźnie przyswoić. 
W wolnym czasie oprócz tańca zajmuję się też gotowaniem po koreańsku - kolekcjonuję książki kucharskie z Korei, dlatego chętnie podzielę się jakimś ciekawym i sprawdzonym przepisem. 

Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia na zajęciach 😊
Damin Lee   이다민 

안녕하세요, 이다민 입니다. 

저는 현재 브로츠와프에 살고 있습니다. 여러분이 한국과 멀리 떨어져 있는데도 한국을 좋아하고, 한국어에 관심을 가져주셔서  한국인으로서 매우 설레고 감사하는 마음입니다. 한국에서 저는 중고등학교에서 중국어를 가르치는 교사였고, '외국어로서의 한국어교육 과정' 을 수료하였습니다.

 폴란드에서 여러분에게 한국어를 가르쳐 줄 수 있게 되어서 정말 기쁩니다. 저는 폴란드에 온 지 얼마 되지 않아서 폴란드어를 잘 하지 못하지만 배우고 있는 중입니다. 저 역시 폴란드어를 배우는 학생인 셈이라 외국어를 배우는 마음을 저도 너무 잘 이해하고 있습니다. 
여러분이 한국어를 즐겁게 배울 수 있도록 돕고 싶습니다. 행복한 시간 함께 만들어가길 바랍니다 :) 감사합니다. 😊

Hello, I'm Damin Lee. I am currently living in Wrocław. 

I am very excited and grateful as a Korean for liking Korea and interesting in Korean even though you are far from Korea. In Korea, I was a Chinese teacher in middle and high school and completed the "Korean Language Curriculum as a Foreign Language." I'm happy to be able to teach you Korean in Poland. 

 I'm also a Polish student, so I understand how you feel about learning a foreign language. I want to help you learn Korean pleasantly. I hope we can make a happy time together :) Thank you 😊

Ania Michałkiewicz

아니아

Cześć! Jestem KoreAnka ;-) 
Zaczęło się od pierwszego koreańskiego serialu jaki zobaczyłam w 2011 roku – z polecenia koleżanki obejrzałam dramę Heartstrings i…… przepadłam :-) 

Bardzo szybko przyzwyczaiłam się do nieznanej barwy i brzmienia języka, z którym jak się później okazało związałam swoje dorosłe życie. 

Zapisanie się na pierwszy rocznik koreanistyki we Wrocławiu zupełnie bez znajomości języka było dla mnie nie lada wyzwaniem, które zaowocowało fascynacją kulturą, wielokrotnymi wyjazdami na półwysep, ale przede wszystkim zawiązaniem przyjaźni na całe życie.

Podczas mojego pierwszego wyjazdu w roku 2014 i wymiany w Hankuk University of Foreign Studies pod Seulem, miałam okazję nauczać Koreańskich studentów języka polskiego. Po ukończeniu studiów w roku 2016, zapisałam się na roczny program w Yeungjin College w 3 co do wielkości mieście w Korei – moim ukochanym Daegu. 

Jednak cała moja życiowa przygoda z językami zaczęła się dużo wcześniej, mianowicie od języka hiszpańskiego, którego uczyłam się już od najmłodszych lat. W ubiegłym roku w końcu spełniłam swoje marzenie wyjeżdżając na Kubę. W czasie wolnym, oprócz podróżowania, kocham czytać - od powieści obyczajowych po kryminały. Jestem też wielką fanką filmów i seriali, z którymi spędzam chyba za dużo czasu (co ze wstydem muszę przyznać...), a więc bardziej dramo-maniaczka niż fanka k-pop’u :-D 

Moim celem jest nauczanie języka koreańskiego w przyjaznej, luźnej atmosferze, która pozwoli Wam szerzej poznać kulturę oraz codzienne zwyczaje naszych dalekowschodnich sąsiadów. Chcę aby uczestnicy czerpali z zajęć nie tylko wiedzę, ale też prawdziwą radość! Jedno mogę obiecać – nudy nie będzie! Uwaga: Lubię zarażać uśmiechem :-)

Inyoung Kim (Angelina)

인영 김 (김인영) 

Drodzy studenci, 
bardzo miło mi Was poznać :) 

Nazywam się Inyoung (możecie też mówić do mnie Angelina), pochodzę z Korei Południowej, z miasta Deagu. 

Uczyłam języka koreańskiego w szkole koreańskiej w Warszawie i we Wrocławiu, przez ponad 6 lat. Mam nadzieję, że nauczę Was języka koreańskiego, w tym koreańskiego alfabetu, znanego jako Hangeul. 
Hanguel jest jednym z tych alfabetów, który został wprowadzony w swoim oryginalnym pochodzeniu, co sprawia, że język koreański jest wyjątkowy. Dla nas jest wyjątkowy dzięki temu również, że został wynaleziony przez króla Sejonga Wielkiego w XV wieku. 

Mam nadzieję że razem wyruszymy w naszą podróż - „język koreański”, w której będę Was wspierać, tak aby przynieść zarówno radość z nauki, jak i wiedzę:) Z pewnością pomogę Wam realizować Wasze cele związane ze studiowaniem języka koreańskiego oraz poznawania koreańskiej kultury, z której jestem bardzo dumna. 

Studiowałam także grę na fortepianie i wiolonczeli na Uniwersytecie Chopina w Warszawie. Lubię śpiewać i czytać. Lubię sport i jako hobby uczę się golfa. 

안녕하세요 인영쌤이에요~ 
만나서 반갑습니다. 

 한글은 여러 언어 중에 창제의 시기와 창제된 원리 등이 유일하게 알려진 몇 안되는 언어중 하나 입니다. 

한국인으로써 한글을 사랑하고 한글이 자랑스럽고 한글을 널리 알리고픈 맘이 가득 합니다.

Anna Fukunaga   김하늘
Witajcie 😊
uczę języka koreańskiego oraz japońskiego w naszej Akademii. 

Jestem absolwentką filologii koreańskiej UAM w Poznaniu, z ukończonym magisterium z dziennikarstwa i badań kulturowych na Hankuk University of Foreign Studies w Korei Południowej. 
 Spędziłam sześć lat ucząc się i pracując w Seulu, obecnie nauczam języka koreańskiego i japońskiego, przebywając w Japonii od 2019 roku. 

Będę prowadzić lekcje w godzinach przedpołudniowych a nawet wcześnie rano:) 
Przygotujcie się na awangardowe podejście do nauczania, lekcje ze mną to czysta przyjemność, a czasami zabiorę Was w wycieczkę po pięknej Japonii (tak, tam również jest możliwa nauka koreańskiego:)
❤️


Monika Kitabatake
모니카Cześć! 
Mam na imię Monika i jestem absolwentką filologii koreańskiej na UAM w Poznaniu. 

W Korei, uczęszczając na kurs języka koreańskiego i pracując, spędziłam bardzo owocne i niezapomniane 1.5 roku. 
Na początku mojej przygody, język koreański zachwycił mnie swoim melodyjnym brzmieniem, a jego bliższe poznanie pomogło mi zrozumieć fascynującą kulturę, obyczaje i poznać bogatą, choć chwilami burzliwą historię kraju. 

Jestem ogromną fanką kuchni koreańskiej oraz tradycyjnego malarstwa koreańskiego. Dania koreańskie na moim stole są niemalże codziennością! ;) 

Na moich zajęciach zabiorę Was w podróż po Korei - kraju kontrastów, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją. Kraju, który chcecie odkrywać i smakować. 
I wreszcie - kraju tak pięknego, że nie da się nim nasycić. W tę podróż wyruszmy razem! 

 Do zobaczenia! 😊
Hanna Wanszewicz
서한나
Cześć wszystkim! :)

 Moją przygodę z Koreą zaczęłam w roku 2014, kiedy to koleżanka pokazała mi występ BTS. Od tamtego czasu pogłębiam moją wiedzę nie tylko w zakresie kultury koreańskiej, ale przede wszystkim języka. 

Na całe szczęście w tamtym czasie zaczęły pojawiać się materiały, z których mogłam korzystać, ucząc się sama. Jednak moja nauka nabrała zawrotnego tempa po dostaniu się na filologię dalekowschodnią na Uniwersytecie Wrocławskim trzy lata temu. 

 Przez ten okres miałam okazję spędzić w Korei prawie 3 miesiące - zwiedziłam przede wszystkim największe miasta w Korei czyli Seul i Busan. 

 Dzięki coraz większej znajomości języka i kultury udało mi się też doświadczyć pracy w firmie koreańskiej i przede wszystkim zawiązać przyjaźnie, dzięki którym czuję się coraz bardziej związana z tym krajem. 

 Jedną z cech języka koreańskiego, która mnie najbardziej fascynuje jest jego elastyczność. Mam nadzieję, że będziemy razem odkrywać coraz to nowsze i lepsze sposoby opisywania rzeczywistości w tym języku. 

 Jestem wielką fanką muzyki koreańskiej, a przede wszystkim tego co tu i teraz - zawsze chętnie porozmawiam o nowinkach ze świata k-popu, z którym staram się być "na czasie". 

 Bardzo chciałabym, aby język koreański nie był czymś obcym. Chcę przybliżyć Wam Koreę, przede wszystkim od tej najciekawszej strony 😊


Roksana Skibińska
록사나 
Hej! 안녕~ Mam na imię Roksana. 

Zainteresowałam się Koreą Południową przede wszystkim dzięki muzyce ale dosyć szybko zwróciłam uwagę na sam język, który całkowicie mnie zachwycił. 
Języka ojczystego się nie wybiera ale na szczęście te, których chcemy się nauczyć, wybieramy już samodzielnie. 
Mam nadzieję, że Wy również zdecydujecie się na język koreański. :) 

W 2018 roku zaczęłam studiować koreanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a każde kolejne zajęcia utwierdzały mnie w przekonaniu, że wybranie tego kierunku było strzałem w dziesiątkę – chyba nigdzie nie odnalazłabym się lepiej. 

Obecnie piszę pracę licencjacką o swojej największej pasji, jaką jest koreańskie kino. Z wielką chęcią przybliżę Wam jego historię lub polecę jakiś film. :) Mimo że Koreę zaczęłam poznawać na własną rękę, to dopiero na studiach dowiedziałam się o rzeczach, które trudno wyszukać nawet w Internecie. 

Chciałabym się z Wami podzielić tymi ciekawostkami w czasie zajęć – to właśnie poznanie pozostałych aspektów kultury pozwoli na lepsze zrozumienie języka. Od ponad 5 lat Korea jest nieodłączną częścią mojej codzienności i nie potrafię sobie wyobrazić, żeby mogło być inaczej. 

Moje dawne marzenie o przyszłości związanej z kulturą koreańską zaczyna się spełniać. :) Mam nadzieję, że uda mi się Was zarazić pasją nie tylko do języka koreańskiego, ale także do samej Korei! 😊
Dominika Sznajder
도미니카  
はじめまして! 안녕하세요!  Cześć! 

Z przyjemnością pomogę Wam w nauce języka japońskiego i koreańskiego! Oprócz nauki języka podczas zajęć chciałbym Was bliżej zapoznać z kulturą i tradycją tych krajów. 

Moje doświadczenie wynika nie tylko z wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej, którą zdobyłam mieszkając i pracując w Japonii przez ponad 5 lat, a także podczas podróży do Korei. 
Pracowałam w japońskiej firmie w Tokio zajmującej się centrami gier na terenie Japonii z pracownikami zarówno z Japonii jak i z Korei. Dlatego też etyka pracy, sposób myślenia oraz np. jakie cechy osobowości czy nawyki są doceniane nie są mi obce.

Również miałam możliwość przejścia programu jak nauczać języka koreańskiego na różnych poziomach zaawansowania w języku japońskim na Uniwersytecie Tokijskim, z kadrą nauczycielską z Korei. 

Moja fascynacja językiem japońskim i koreańskim zaczęła się od azjatyckiego jedzenia, filmów, dram, muzyki i kaligrafii. A Was co zachęciło żeby rozpocząć przygodę z nauką tych języków?  

Serdecznie zapraszam 😊Aurelia Ćwiertnia
아우랠리아Hej, jestem Aurelia! 
Jestem tutaj, aby wesprzeć Was w nauce języka japońskiego i koreańskiego! 

 Na Uniwersytecie Warszawskim studiuję od 2016, gdzie zaczęłam uczyć się japońskiego. Od 2018 roku rozpoczęłam studia na kierunku koreanistyka. 

Nauka języków to moja pasja — jestem również lektorem języka angielskiego ;) 

 Wychodzę z założenia, że dzięki językowi można przeniknąć i poznać kulturę danego kraju. 
Interesuję się feminizmem, współczesną popkulturą oraz filmem. Fascynuje mnie również tradycyjna kulturą Japonii i Korei, o której z chęcią Wam opowiem! 😊
Aleskandra Osak
얼라


Cześć! 
Mam na imię Ola i jestem absolwentką Koreanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. 
Moja przygoda z koreańskim zaczęła się od muzyki, kiedy to na YouTubie został polecony mi filmik z osobami reagującymi na k-pop. Dość szybko zakochałam się w języku, którego alfabet i brzmienie mi się spodobało. 

Po tym zaczęła mnie również interesować moda, kultura i mniej znana scena koreańskiej muzyki. Decyzja o studiach była dość łatwa, ponieważ od zawsze wiedziałam, że pójdę na studia filologiczne przez moją miłość do nauki języków, więc wizja nauki koreańskiego, z którym już wtedy miałam styczność na co dzień, była ekscytująca. 

Na moich zajęciach staram się uczyć najbardziej przydatnego słownictwa i gramatyki tak, aby jak najszybciej czuć się pewnie w rozmowie z Koreańczykami. Dużo wyrażeń używanych na co dzień, których niekoniecznie nauczymy się z podręcznika. 
Poza tym zawsze jestem otwarta na propozycje ze strony uczniów co do formy zajęć oraz tematu, ponieważ zajęcia są dla Was :) 
Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotkać na zajęciach i odkryć wspólnie miłość do języka koreańskiego! (rozmowy o k-dramach i k-popie są również mile widziane ;) )