Szkoła Języka Koreańskiego KOREAN HORANGI została założona w 2020 roku we Wrocławiu przez pasjonatów kultury dalekiego wschodu.

Zarząd ORIENT ACADEMY

Julian Górski  i  Aneta Bocheńska 
Moje pierwsze doświadczenie z kulturą i krajami dalekiego wschodu, a zwłaszcza Japonią zaczęło się w szkole średniej -fascynacją filmami Kurosawy, literaturą Akutagawy oraz treningami karate.   
Jednym z momentów przełomowych było spotkanie we Wrocławiu z japońskim nauczycielem kendo, szermierki którą praktykuję od 2004 roku. Ponad dwa lata naszych wspólnych treningów i rozmów znacznie zbliżyło mnie do kultury Azji.  

Moje podróże do Japonii w latach 2013-2016 oraz współorganizacja przez ponad siedem lat szkół języka japońskiego i koreańskiego we Wrocławiu to też niewątpliwie cenne doświadczenie.  

Doświadczenie, które z pewnością pomaga nam teraz w organizacji jednej z najlepszych szkół języków orientalnych w Polsce.   Zapraszam Was serdecznie na nasze kursy i spotkania:)  - 

- Julian Górski  Kendo jest pasją Zarządu Orient Academy 😊 

Kendo jako forma ćwiczeń fizycznych ma długą tradycję w japońskiej kulturze. Początkowo uważane było wyłącznie za sposób władania mieczem, potem jednak zyskało na znaczeniu, a to głównie za sprawą kilku wybitnych mistrzów, którzy wnikliwie obserwowali prawa rządzące na polu bitwy.

Więcej informacji o tej pięknej sztuce walki znajdziesz na naszej stronie: www.tokendo.pl
Na zdjęciu: kadra nauczycielska naszej Akademii 😊

ORIENT ACADEMY - poznaj również naszą szkołę języka japońskiego: